Profil

yekta59

21 Ağustos 2008

Hakkında

Fotoğraf hayattır, duygudur, yüreğin kelimeye dökemediklerinin ispatıdır. Yaşanmışlıkların en duru halidir. Parmak izi gibidir fotoğraf, hiç bir ihtimal yoktur ki bir eşi daha olsun. Saniyeler içinde değişir ışık, gölge, bulut ve ruh hali. Gören göz emir veren beyin ve sabitlenen o an.

Bazen mükemmel bir ortamda bile makinamı çanta dan çıkartmam. Mükemmel bir konudur belki karşımda ki. Ancak, göremem o an , tam anlamıyla yoğunlaşamam eksik ruh halimle. İş olsun diye basılmaz deklanşör'e. O güzel jkadraj'ı almak bile tüm duyu organlarının aynı anda ve ritmik olarak çalışması ile iyi sonuç verir çünkü. Bazen alelade bir sandal ile karşılaşırım, üzerinde roda yapılmış bir küçük ağ ile yüklü. Çok bir anlamı yoktur belki ama öyle güzel bir ters ışık vurmuştur ki , o basit ağ keskin ters ışıkta oluşan Bokehler sayesinde içine çeker insanı, bir bütün olursunuz ayaklarınız yerden kesilir üç saniyeliğine ve o an her şey ile irtibat kesilir. O ağ olursunuz sandal da , ya da deniz'in üzerinde kıvılcım misali koşuşturan Bokeh veya ışık vuran küçük dalga'nın minik beyaz köpüğü gibi..


Bir alışkanlıktır bende, daha deklanşör'e basarken isminide veririm fotorafımın. Ve o isim sadece o çalışmama aittir.

"Yüreğimden yansıdığı gibi" . ..


"Diğer fotoğrafçıların eserlerine gerçekten beğendiysem yorum yapar ve puan veririm. Yaptığım yorumlar sadece benim düşüncelerimdir . Ve yorum yaparken asla karşılık bekleyip "puan" almak gibi bir takıntım yoktur. Fotoğraflarıma, şahsımı aşağılayacak şekilde olanların dışında her türlü eleştiri'nin yapılmasına açığım.

Sevgi ve sağlıklarla......

www.tefod.org kurucu başkanı.. www.yakurtulus.com

Takip Ettikleri (Liste)

Nurşen Biçer esrim AylinT mahmutozdemir Hakan Yüksel erol39 merinako aktolga SAVAS_CTRL gencugur Segardisgos tanselkaya

Kişisel Bilgileri

Teşekkürler!