Profil

exi

08 Mayıs 2011

Hakkında

Makro fotoğrafçılık tekniklerinin zorluğu bir tarafa sonuç olarak çok özel ilgi isteyen bir alan ve genel anlayışı zorluyor diye düşünüyorum. Bu türden karelerin FK içinde çok popülerleşemediğini biliyorum. Büyük bir ilgi beklemesem bile kendi idealizmim doğrultusunda fotoğrafçılığımı devam ettirmek istiyorum. Çünkü başka hiçbir ilgi, elinize omuzunuza yada objektifinize çekinmeden konan bir kelebeğin masum korkusuzluğunun verdiği mutluluğu veremeyebilir. Özünde hepimizin doğanın yani bütünün bir parçası olduğumuzu hatırlatır ve üstün insani yetilerimizin bize aslında bu paha biçilmez emaneti anlamak ve korumak için verildiği duygusunu aşılar.
Makro fotoğrafçısı iseniz bu küçük ama zengin dünyanın bütün güzelliklerini görmek ve göstermek istersiniz. Çünkü sadece kelebek, arı yada uğur böceği çekerek daracık bir popülist çizgiyi takip ederek sanatçı olunamayacağı kanaatinde olanlardanım. İdeal bir çizgide yüksek kalitede eserler verme isteği ve azmi taşıyorum ancak önümde daha çok uzun bir yol olduğunun bilincinde olduğum gibi, bu yolun asla bir sonu olmadığının da farkındayım.
Mikro dünya inanılmaz zenginliklerini sergilerken büyük bir sevgiyle ona eğilmekte ve elimden geldiği kadar bu küçük dünyanın güzelliklerini gözler önüne sermeye çalışıyorum. Bu küçük canlılar, güzel dünyamızın hayat ile nasıl dopdolu olduğunu enfes ve eşsiz bir dille anlatıyorlar.

Serkan Öztürk


http://www.facebook.com/serkanoztrk

Kişisel Bilgileri

Teşekkürler!