Profil

emre_my

18 Eylül 2006

Hakkında

Gönlüm sizin takviminizdi. takvime aldırmazdınız. yıllarda asırları yaşardınız. siz ömür sürerdiniz ben yaprak yaprak tükenirdim. siz beni yok sayarak kendinizi yaşardınız. ben sizde yaşamak için fâsılasız ölürdüm...sizce yalnız ân vardı, dün yoktu, yarın yoktu... gurbet türküleri mırıldanırdınız. sılanızı özlerdiniz. sonsuz bir ân arardınız. mevsimsiz bir mevsim... siz onun peşindeydiniz, ben sizin. buldunuz mu?
paris gözleriniz vardı. beni sürüklerdiniz. sizi izlemekten lezzet alırdım. hâlden hâle hızlı dönüşümler yaşardınız. ardınızda dizi dizi benlikler bırakırdınız. ben onları toplar, hayal odamda biriktirirdim.
günleriniz tıpkı mevsimlerdi. yüzünüzdeki kar çiçekleri birden bire yaz meyvelerine bırakırdı yerini. hasat zamanını beklemezdiniz. güz esintileriyle dökülen sarı yapraklar sererdiniz önüme.
basmamaya özen gösterirdim. siz usulca gülümserdiniz. birden hüzün bulutları kaplardı yüzünüzü. yağmur damlalarını beklerken karla aklanırdı alnınız.
her türlü güzeldiniz. keskin bakardınız. bir mermer heykel kadar kımıltısız susardınız... baharı beklerdim. bilirdim, kar bahardan haber verirdi. mevsimleri sizinle hissederdim. ömrümün günleri sizi izlerken eriyen dakikalardı.


konuşmuyordunuz. hep susardınız. susmanızda bile bir üslûpvardı. size "siz " dememi isterdiniz. paris gözlerinizle gülerdiniz ama. ama melâliniz istanbuldu...
siz yoksunuz ya, mevsimler aylarla sıralı müselles. sene mevsimlerle murabba. ben herkesle birim. duvarda takvimim var! "günler gelip geçmekteler, kuşlar gibi uçmaktalar. "sayıyorum!

*******
Kolay kazanılan başarının ömrü kısadır. Her şeyin bir bedeli var bu dünyada. Bu bedel ne kadar büyükse, elde edilen başarı da o kadar kalıcı olur. Budur dünyanın kanunu. İşte anladın sen de.. MECNUN OLMA, VUR KAZMAYI FERHAT OL!

*******

Kapı içinde kapı, derunidir dehlizim. En dipte bâbı esrâr, ardında sırrım gizli. Gönül gözün gördü mü? Yanarım içim duman, kıvranırım hâlim yaman. Dil suskun, gözlerimse dil. Konuşur sessiz bir lisan... Ruhumda sezilmez korkuların izi, bilinmez gölgelerin yüzü var. Özümde sorgulama ezası. Tırmalar, ısırır, sinsi mi sinsi. Keder belli. Nedir kader, nerde bekler? Ondan gayrı bilen var mı?....

emre_my@hotmail.com / www.defsad.org

Takip Ettikleri (Liste)

Alper Çukur Mustafa Yağcı Merve Kayacan iiibefine ismailcerci lostinhighway Kerim Tütüncü Segardisgos Madestra Nailzz gif Yeliz Kaygusuz

Kişisel Bilgileri

Teşekkürler!