Profil

diskuso

28 Haziran 2005

Hakkında

10 yılı aşkın süredir fotografla ilgileniyorum. Sualtı fotograflarım popüler olmasına rağmen, kendimi kara fotografçısı olarak görüyorum.

Uzun yıllar stayt film kullandım, slayt filmlerimin az bir kısmını bilgisayara geçirip, dijital ortamda saklayabildim, eğer vakit bulursam sualtı slaytlarımdan başlamak üzere diğer slaytlarımı da bilgisayar ortamına geçirmeyi planlıyorum. Son zamanlarda ise yoğun olarak dijital çekim yapıyorum. Bir makinamda da siyah beyaz takılı, nadir de olsa s/b portre çekiminde bulunuyorum. Makro, doğa ve portre fotograf çekimleri yapıyorum. Deneysel fotografçılığa sıcak bakıyorum. Ve asıl bu alanda ürünler vermeyi istiyorum (fine art, pop art).

Fotografçılığı yaratıcılık ve o anın bir daha tekrarlanma olasılığının olmaması, estetik yanının ağır basması nedeniyle sanata yakın buluyorum. Manipüle edilmemesi ve çalıntı olmaması koşulu ile photoshop kullanımında sakınca görmüyorum.

Aşağıdaki linklerden daha önce çekmiş olduğum fotograf örneklerine ulaşılabilir.

Saygılarımla.
email adresim: diskuso@hotmail.com

Oğuz Altun

http://www.oguzaltun.net

http://www.nallihan.net/ (bu linkte nallıhan kuş cennetinde çektiğim fotoğraflar sergidedir, siteye gidiğinizde ismime tıklayınız.)

http://www.photo.net/photodb/member-photos?user_id=1668018

http://www.scubaturk.net/photo/default.asp?gallery=/photo/AA_Oguz_Altun/Galeri

Kişisel Bilgileri

  • Ad Soyad : oguz altun
  • Şehir : Ankara
Teşekkürler!