Profil

alirasit

09 Kasım 2004

Hakkında

www.alirasitphotography.com

tanitici bi yazi:)
http://www.fotoritim.com/yazi/ali-rasit-sipahi--once-fikir


duramıyorum buralarda... ( Istanbul idi kastedilen )

eski yazılarımdan iki bölüm iç içe...


Balıksir İl Jandarma Komutanlıında kısa bir tatilde... (CoktaanTerhis oldu )

"bu aralar;
can yetmezliği, içsel ağlantılar, cansal çekişmeler, tebdil-imekandüşleri, kaçıp gitme isteği, kaybolma kelamları, ani frenizleri, ani fren sesleri, ani fren yetmezliği, köksel değişikler, alçısaldöngüler, açısal dönüşler, parçalı bulutlu kaş patlamaları, sağnakve gökgürültülü huzur arayışları, çıkmazları ilemeşgulüm.

deminki ikilemleri bazı fotoğraflarıma vereceğim.
derin mevzularda fotoğraf çekeceğim.

ama dedim ya bu aralar meşguliyetin hat safhasında, gitmeeylemlerimi bastırıyorum biber gazlarımla. ayağımdakibeyazkülçenin ortasından ikiye ayrılmasını iştahla beklerken, nepahasına olursa olsun, kendimi aramaya gideceğim. neyapsayeridirliğin verdği özgürlükle delilik gibi birşey olacak buamanormal adam olmanın ya da olmamanın yüklediği dayanılmazağırlığıköprülerden birinden belki en miniğinden köprücükkemiğimden atarakkurtulacağım...

nereye gittiğini bilmediğim bir otobüsün en teker üstüşezlongundabir ayağımda terlik diğerinde akdeniz...

sonra güz gelecek, kış gelecek ama ben gelmeyeceğim. o kadarderinegömdü ki istanbul ruhumu, en erken hangi vakit olur bilemem, ovakit çıkıp geleceğim.

marmaradan boğaza giren bir yelkenlinin pruvasından rüzgaraemanetederken çitlenmiş çekirdeklerin tüm delillerini, ortaköydenkalkanboğaz turları misali iki köprü arasına bir hamak kurup kabaetimidalgalara vuracağım kibarca.

gitmek istiyorum... hem de en uzağından bir gidiş..."demiştimaylar oldu...

şimdi gidiyorum. uzaklara...

datça, tuzgölü, nemrut ve hasankeyften fotolaryollamayıplanlıyorum. sonrada bu kadim dostumu satmayı...(cekemedikburalarda fotograf ama olsun baska yerler cekiyoruz... oralaraselam olsun )

hoşçakal istanbul... ( askere giderken demistim bu hoscakali askerden gelmemle memket hasretinden mutevelli bir su testisine baliklama atlamam bir oldu. istedigimden daha da uzaktayim simdi... )

Takip Ettikleri (Liste)

Etkin Gurel Bülent Yasar Ali Farhad Mehmet Sina Onan Tarık Keskin Ugur Araz Sevgihan Soydan Yagmur Karakaya Cumhur Aygun Vitor Shalom Alpcem TAMER_KARAKULAK

Kişisel Bilgileri

  • Ad Soyad : Ali Raşit
Teşekkürler!