Profil

ali_alisir

23 Eylül 2005

Hakkında

Merhabalar,

Ben Ali Alışır.6 Yıldır üyesi olduğum Fotokritik sitesinden bir çalışmamım silinmesi (sansürlenmesi) yüzünden ayrılıyorum.

İbare şu şekilde idi:
---------------
"'Sanal Bedenler XII' adlı fotoğrafınız FotoKritik yönetimi tarafından silindi.(Çalışmam Sanal Bedenler sergisindeki http://www.alialisirblog.com/ sitesinde ana sayfa açılan baştan 3.çalışma idi.)

Silinme nedeni:

Yayımladığınız fotoğraf Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre sakınca oluşturabilir. Sayfaların en altında yazan "Fotoğrafların sorumluluğu sahiplerine aittir" yazısı hukuki olarak bizi kurtarmadığı için fotoğrafınızı silmek zorunda kalıyoruz.

Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyor ve diğer fotoğraflarınızı bekliyoruz.

---------------

Bu durumu anlayışla karşılamıyor ve siteden ayrılıyorum.Yeri gelmişken söylemekten de gurur duyuyorum;Uluslararası ve Türkiye çapında birçok önemli fuar ve etkinliğe katılan, aynı zaman da üniversitelerde öğretim görevliliği yapan bir sanatçı olarak yapılan sansürlemeyi çağ dışı buluyorum.

Bu zamana kadar çalışamlarıma yorum yapmış ve fikririlerini paylaştığım arkadaşlara da sonsuz teşekkürler.Yeni sergilerimde, fuarlarda görüşmek dileğiyle,Bundan sonra yazılarımı ve etkinlikleri;

http://alialisirphotogallery.wordpress.com/
http://alialisiryazilar.wordpress.com/
http://www.facebook.com/alialisirpage?ref=nf
http://www.alialisirblog.com/adreslerinden takip edebilirsiniz,

ayrıca sansürle ilgili forum:

http://www.fotokritik.com/forum/142981

Ali Alışır

Kişisel Bilgileri

  • Ad Soyad : ali alisir
  • Şehir : İstanbul
Bu kullanıcı henüz fotoğraf yüklememiş!
Teşekkürler!