Profil

HILTIMAN

01 Ağustos 2008

Hakkında

38 yılda Lubitel, Fujika ST700, Nikon EM, Olympus OM-10, Minolta7000, HP Photosmart 950, Canon A540, NikonD200 makinalarla onbinlerce resim çektim. Tamamen amatör olarak... Fotoğraf teknolojisinde bu günlere geldiğimiz için çok mutluyum. Eskiden filtre ve ışık ayarları, ve karanlık oda müdahaleleri ile elde ettiğimiz sonuçları artık bilgisayarda ve çok daha zengin seçeneklerle elde edebiliyoruz. Ama yine de favorim oynanmamış doğal görünüşü yansıtan fotoğraflardır. Eski bir deyişle "Fotoğraf makinası karşısındakini çeker". Eskiden banyo ve tab sonuçları doğala en yakın ise en iyisi idi. Renkleri çamur gibi, beyaz ayarı bozuk fotoğraflardan kaça kaça, doğalı araya araya böyle oldum belki de.
Kekova'da hayran olup karelediğim deniz rengini kartta görmek için ne laboratuarlar dolaşmış idim. Sadece yurdışında banyosu yapılan pozitif filmlerde doyurucu sonuç alabiliyorduk.
Fotoğraf çeken herkesin yapamıyacağı müdahalelerle farklı eserler üretmek bence fotoğrafçılığın başka bir kolu olarak sınıflandırılmalı.
Çekeyim mi, çekmeyeyim mi. Kaç resim oldu, ne kadar tutar kaygıları artık yok. Bu sayede fotoğraf çekimi tam anlamı ile herkesin hobisi oldu.
Monitörlerin renk farklılıkları herkesin aynı şeyi görmesini engellese de bu tür paylaşım ortamlarının varlığı fotoğraf makinasını eline alanları daha güzel çekimler için heveslendirmesi, başarıları için övgü alıp motive olabilmelerini sağlaması ve sonuç olarak fotoğrafçılığın yaygınlaşması adına mutluluk ve umut verici.

Takip Ettikleri (Liste)

Behiç Günalan Ömer Üstün E.kemal Özel m_demirbas

Kişisel Bilgileri

Teşekkürler!