Profil

DOF

09 Ağustos 2006

Hakkında


Fotoğrafa ilgim 1980’li yıllarda başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesini gezdim ve fotoğrafladım. 2005 - 2006 yılları arasında, Digital Photoline dergisinde, 2 yıla yakın süreyle fotoğraf tekniklerini anlatan makalelerim yayımlandı. 2012 Ocak ayında İstanbul & İstanbul Dergisi'nde Fotoğraf Ustaları bölümünde röportajım yayımlandı. Manzara ve şehir fotoğraflarımın bazıları özel ve resmi kurumlarda tanıtım ve reklam amaçlı kullanıldı. Çeşitli fotoğraflarım ödüller aldı ve sergilendi. 2005 yılında İFSAK'ın İzzet Keribar ile birlikte yürüttüğü, Güneydoğu Asya'daki tsunami felaketzedeleri için düzenlenen yardım kampanyasında fotoğraflarım satışa sunuldu ve satış geliri felaketzedelere aktarıldı. 2008 yılında düzenlenen Aras Kargo fotoğraf yarışmasında jüri olarak görev aldım.

Çeşitli reklam ajansları için profesyonel ürün ve tekstil fotoğrafları çektim. Düzenli olarak çekimlerini yaptığım markalardan bazıları; Pepsi, Tat, Maybelline, Kerastase, Lipton, Fruko, Tamek, Kische’dir. Son 5 yıldır da BN Tekstil firmasının tekstil ürünlerine ait katalog çekimlerini yaptım.

2007 yılından bugüne, BMW ve Yamaha motosiklet eğitim kurumu olan Bike My World Eğitim Merkezi'nde dönemsel eğitimler vermekteyim. Bunlara ilave olarak, bireysel ve gruplara özel fotoğrafçılık eğitimleri vermeye devam ediyorum.

Eğitim bilgileri için: http://www.mehmetyalhifashion.com/#!eitim--trainings/c1w5e

Fotoğraf teknikleri ile ilgili makalelerime http://www.mehmetyalhi.com/teknik_b.asp adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim blog'um: http://mehmetyalhi.blogspot.com

Moda fotoğrafları portfolyom: http://www.mehmetyalhifashion.com

Değerli yorumlarını ve görüşlerini esirgemeyen tüm fotoğraf dostlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bu arada kullanıcı adımın anlamını merak edenler için açıklama:
DOF = Depth of Field (Alan Derinliği)

Takip Ettikleri (Liste)

Hanife Öztürk Emel Bayram Bülent Yasar Canan Yaşar Nural Meriçtan Timur Arda Dilek Özmen Menekşe Uysal Ayşegül Yıldız Gökçe Yağmur AksuPhotography tubografi

Kişisel Bilgileri

Teşekkürler!