Tüm hakları saklıdır © Ormanci
Ormanci Fotoğrafı
 • Kategori : Fotohaber
 • Yüklenme Tarihi : 19 12 2004 11:56
 • Copyright : Ormanci
Etiketler

Son3

Diğer Fotoğrafları

Bir Demet Çiğdem Fotoğrafı

Pamukkale’de Fotoğrafı

Pamukkele’de Bir Çinli Fotoğrafı

Her Şeye Rağmen Fotoğrafı

Bekleyenler-2 Fotoğrafı

Tamirci Fotoğrafı

Bekleyenler Fotoğrafı

Beklemek  Fotoğrafı

Yedigöller’de Sonbaharın Renkleri-2 Fotoğrafı

Yedigöller’de Sonbaharın Renkleri-1 Fotoğrafı

Polyommatus Bellis Fotoğrafı

Polyommatus �carus Fotoğrafı

Yeni Fotoğraflar

cüzdan, deri, deriçanta, dericüzdan, deritütünkesesi, eldikişi, elişi, etsy, filtre, handcrafted, handmade, hediye, kart, leather, leatherart, leathercrafter, leatherlove, leathers, leatherwork, madeinturkey, pasaport, passport, sigara, smleathergood Fotoğrafları cüzdan, deri, deriçanta, dericüzdan, deritütünkesesi, eldikişi, elişi, etsy, filtre, handcrafted, handmade, hediye, kart, leather, leatherart, leathercrafter, leatherlove, leathers, leatherwork, madeinturkey, pasaport, passport, sigara, smleathergood Fotoğrafları tütün, tütünkesesi, kadifedenkesesi, deritütünkesesi, elyapımıderitütünkesesi Fotoğrafları tütün, tütünkesesi, kadifedenkesesi, deritütünkesesi, elyapımıderitütünkesesi Fotoğrafları çiçek,sonbahar,kavanoz,doğa,bahçe,çiçek Fotoğrafları yağmur,gül,diken,doğa,bahçe,damla Fotoğrafları lara, doğa, deniz Fotoğrafları bitki, doğa Fotoğrafları kar Fotoğrafları boat-orange-photo-bymeralmeri-sea-ıstanbul-turkey Fotoğrafları turkey-boat-sea-ıstanbul-photo-bymeralmeri Fotoğrafları Fotoğrafları
Son Yaprak  Galata Köprüsü 8 Marttan Yansıyanlar Biz Ayrılamayız mutlu Son Sana Giden Yollar Kapalı The Doors Mini Model �ii İçgüdü Tatil Bitti - Herkes Tekneye Dursun Zaman

Herkese Merhabalar,
Yazı Yazmayı Pek Sevmiyorum. Herhangi Bir Forumdaki Belki Ilk Yazım, Merak Etmeyin Bu Da Öyle Uzun Kafa Ütüleyen Bir Yazı Olmayacak.
Öncelikle Bu Siteyi Kuran, Mekanını; Amatör, Profesyonel Demeden Tüm Fotoğrafçılara Kapılarını Açan Her Kimse Teşekkürlerimi Sunuyorum.
Bir Mekana Girerken; Bu Ister Ab Olsun, Isterse Basit Bir Bar Veya Klüp Olsun Onun Kurallarına Uymak Gerek.
Benim Kurallarım Var, Ben Kendi Kurallarıma Göre Girer Çıkarım Demek "hariçten Gazel Okumak"la Eş Değerdir Bence.

Naçizane Düşüncem Böyle, Böyle De; Kural Kural Diye Diye Akıl Ve Mantık Dışı, Kırıcı Şeylerin Öne Sürülmesi Keyfilik Gibi Duruyor Sanki.

Bu Siteyi Kuran Ve Mekanını Onlara Açanlardan Daha Da Değerlisi,
Bence; Bu Siteye Daha Ilk Günden Fotoğraflarını Göndererek, Her Bakımdan Tüm Üyeler Arasında Çok Güzel Yerler Edinmiş Duayen Diyebileceğimiz Kişilerdir.

Eğer Onlar Olmasaydı, Ne Kadar Reklam Yapsanız, Ne Kadar Takla Atsanız Bugün Fotokritik.com Diye Birşeyden Bahsetmek Mümkün Olmazdı.
6 Ay 3 Gün Önce Bu Siteye Üye Olurken O Günkü Kurallar Çerçevesinde Gir Dim.
6 Ay 3 Gün Sonra, Kendimi "hariçten Gazel Okuyan Bir Kişi" Olarak Görüyor Ve Eski Kurallardan Kalan 3 Fotoğraflık Hakkımı Tek Fotoğraf Olarak Sunuyor Ve Insanları Rencide Eden, Eşitlik Gibi Sunulan Ancak Haksızlıklarla Dolu Kuralların Adil Olduğunu Görünceye Kadar Fotokritik.com'a Fotoğraf Göndermeyeceğimi Beyan Ediyorum.
Selam Ve Sevgilerimle...

 • Hayri_CALISKAN | 13 yıl önce
  Merhabalar Rasim Bey,

  Doğrusu kararınıza saygı duyuyorum. Zaman zaman aynı duyguları bende yaşadım ve yaşıyorum hala. Burada her meslek grubundan ve bana göre de 3 kuşaktan üyeler var. Bunların içinde mutlaka ama mutlaka size ve değer yargılarınıza ters gelen üyeler var. Ama konuya farklı bir açıdan da bakmak gerekiyor sanırım. Bu işi gerçekten severek yapan ve emek harcayan, bilgilerini ve eserlerini diğer üyelerle paylaşan insanların, bu gibi üyelerden hoşlanan diğer üyeler tarafından ve adminler tarafından da korunması gerekiyor. Bazen atlanıyor, gözden kaçıyor olabilir. Örneğin ben bile bu kararınızı 7 gün sonra öğreniyorum. Bana göre kalıp devam edip fotoğraf adına çok daha keyifli anları yaşamak varken, üç-beş kendini bilmeze yenik düşmek bana fazla anlamsız geliyor hep. Bu duyguyla da kendimi frenliyorum.

  Umarım her şey arzu ettiğiniz biçimde gelişir ve güzel fikirlerinizi ve görüşlerinizi ve tabiki keyifli çalışmalarınızı bizimle paylaşmaya devam edersiniz.

  Bu çalışmanıza özür dileyerek biraz da hissiyata dayalı olarak yorum yapmıyorum.

  Saygılar.
 • zor | 13 yıl önce
  Sevgili dost mutlaka bir bildiğin vardır ,umarım çabuk dönersiniz, ormanların çiçeklerin güzelliğine güzellik katıyordunuz ,bilmediklerimizi size soruyorduk,fotograflarınızı bize fazla özletmeyin

  Sevgiler saygılar
 • OkanYILMAZ | 13 yıl önce
  Rasim Bey;

  Keşke hemen karar vermeseydiniz. Keşke biraz daha sabretseydiniz.
  Sizin gibi bir üstadın fotoğraflarını izleyemiyecek ve bir dostu yakınen takip edemiyecek olmaktan dolayı çok üzgünüm.
  Umarım yakın sürede size tekrar siteye, dostlarınızın arasına dönersiniz.

  Saygılar, sevgiler.
 • Orhan_Yuksel | 13 yıl önce
  rasim bey, sizi neyin rahatsız ettiğini tam olarak anlayamadım doğrusu. yazınızda çok açık değil. eleştiriniz site yönetimine midir, yoksa bazı kullanıcılara mı? benim de birçok konuda eleştirilerim var ama özellikle kullanıcılara bunlar. ancak çoğu zaman susuyorum, sırf istemediğim diyaloglara girmemek için.
  Dünya'da cennet yok.
  Ö. asaf'ın dediği gibi,
  insanlarla insanca yaşamak çok zor, ama insansız imkansız.

  güzellikler hak edenlerin olsun. sevgiler.

  Orhan Yüksel
 • Madsky | 13 yıl önce
  paylaşmak için beklemek hüzün verici...
 • Yorumcu | 13 yıl önce
  merhaba

  şimdi dolayısıyla yukarıda yazdığınız yazı beni etkiledi. Düşündüm acaba fotografamı puan versem yazıyamı :) neyse ben ikisinide göz önünde bulundurmak istiyorum.

  Yazı : gerçekten yazınız bir harika . Kendinize bir takım kurallar koymuşsunuz. Her insanın bir takım kuralları vardır. site yapımcılarına teşekkür etmişsiniz inanıyorum ki onlarda bu yazıyı görüp sizin bu güzel yorumunuz için en azından buraya yazmasalarda bir takım yorumlar yapmışardır aralarında.

  Fotograf : Fotografınızı böyLe üç ayrı şekilde değilde ortadaki ni biraz daha büyültüp ver arabaları da ordan kaldırıp yerine bir at arabası koysaydınız çok daha güzeL oLurdu. Ama sizin emeğiniz bu onada saygı duyarım. Sizi tebrik ediyorum iyi çalışmalar.
 • Arni | 13 yıl önce
  Merhaba...
  Çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum...Çok başarılı birisiniz.Ancak çok özür dileyerek bir fikrimi söylemek istiyorum.Çalışmanız çok güzel yanlız otomobil işi biraz bozmuş gibi...Saygılarımla...
Yorum Yaz
  Gönder